...

Plánujete svadbu a máte strach z toho, aby všetko vyšlo? Chcete, aby bolo na vašej svadbe všetko dokonalé? Prečítajte si 11 najčastejších chýb, ktoré robia nevesty pred svadbou a skúste im včas predísť.

pred svadbou

Zabúdate na to, že svadba je o vás dvoch

Nenechajte iným organizovať vašu svadbu podľa ich predstáv. Veď je to vaša svadba, spečatenie vašej lásky a váš veľký deň.  Opakované prispôsobenie sa iným je absolútne zlé.

Kúpite si šaty ešte predtým, ako vyberiete miesto konania

Často sa stáva, že nevesty pred svadbou riešia veci v nesprávnom poradí. Vždy by ste mali začať od najdôležitejších vecí, a to výberom miesta, oddávajúcim a pokračovať DJ – om,  fotografom, kameramanom…

Až potom vybrať šaty. Dobrá sála má vybookované aj rok dopredu, a to isté platí aj o DJ-ovi, kameramanovi či fotografovi.

Veľakrát sa stáva, že nevesta si kúpi šaty ešte skôr ako vie miesto konania a potom sa môže stať, že sa jej bijú viaceré štýly, je rozdiel, či ide o plážovú,  záhradnú svadbu alebo svadbu na kaštieli.

Preženie to s koláčmi

Svadobná torta aj svadobné koláče neodmysliteľne patria k svadobnej hostine. Dôležitou otázkou je v akom množstve?

Často sa stáva, že nevestám po svadbe zostane veľké množstvo koláčov, s ktorými potom nevedia čo robiť a nosia to po rodine, kamarátoch, kolegoch… Zbytočne si pridávajú starosti.

Pri sladkom platí, radšej menej ako viac. Hostia sa neprišli napchať sladkým, ale osláviť vašu svadbu. A ak aj máte v rodine milovníkov koláčov, objednávajte zákusky s mierou. Odporúčané množstvo je 3-4 kusy na osobu.

Neužijete si svoj deň naplno

Veľa povinností, stres či všetko vyjde ako má, to všetko prežíva nevesta vo svoj svadobný deň. Okrem toho, že nesmiete zabudnúť jesť a piť, je veľmi dôležité užiť si svoj svadobný deň naplno.

Verte mi, že čas v ten deň ubehne oveľa rýchlejšie ako kedykoľvek predtým, tak si nezabúdajte užívať každý jeden moment. Nenechávajte všetky povinnosti na seba, ale nebojte sa prenechať niektoré starosti aj na iných. To vás vo váš veľký deň odbremení.

Nemyslíte na svojich hostí

Mnohé nevesty v snahe ušetriť vyškrtávajú zo zoznamu darčeky pre hostí. Verte, že malá drobnosť hostí vždy poteší, a ak vyberiete niečo vkusné určite si to budú vážiť.

Či už to bude čokoláda, malá fľaška s domácou alebo magnetka s vašimi menami a dátumom svadby, alebo niečo úplne iné.

Nepočítate so skrytými nákladmi

Pri zostavovaní rozpočtu si vždy nechajte nejaké finančné prostriedky na nečakané náklady. Verte, že tie sa vždy ukážu.

Rozlúčku so slobodou strávite s ľuďmi, ktorí sa nezúčastnia svadby

Rozlúčku so slobodou by ste mali osláviť a užiť si s najbližšími ľuďmi. Je čudné užívať si rozlúčku s ľuďmi, ktorí nakoniec na vašej svadbe ani nebudú. Rozhodne je to aj neslušné.

Nechávate si výber obrúčok na poslednú chvíľu

Výber obrúčok by ste mali riešiť v predstihu. Treba myslieť na dodanie obrúčok a samozrejme aj na prípadné problémy po dodaní. Nemusí sadnúť veľkosť alebo nebudú prstene vyhovovať vašim požiadavkám.

Zabúdate na personál pracujúci na vašej svadbe

Na vašej svadbe predsa pracujú ľudia počas celého vášho veľkého dňa, preto na nich nemôžete zabudnúť. Veď aj fotograf, kameraman či DJ potrebujú počas dňa jesť a piť, aby vydržali pracovať celý deň.

Určite nahláste jedlo aj pre nich, či už sa najedia s vami alebo na inom určenom mieste, je už na vás.

Nemyslíte na všetky potrebné úkony

Nezabúdajte si preveriť, či ste pred svadbou vybavili všetko aj po administratívnej stránke. Určite upozornite svedkov, aby mali so sebou platný občiansky preukaz.

Neprihliadate pri výbere miesta na deti

Ak máte na svadbe veľa detí, nezabúdajte pri výbere spoločenskej sály pred Vašou svadbou zohľadniť aj ich. Je vhodné, ak sa v objekte nachádza detské ihrisko alebo detský kútik, kde sa môžu do sýtosti vyblázniť, a tak sa vám nebudú naháňať okolo svadobného stola.

Veríme, že tento článok bude pre vás prínosom a budeme vám držať palce, aby ste včas predišli všetkým chybám, ktoré by vám mohli pokaziť váš svadobný deň. V mene reštaurácie Victoria vám prajeme veľa šťastia.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.