...

Ak sa vám na ruke už leskne snubný prstienok a vy ste už plná nadšenia a chuti z plánovania svadby, je potrebné zvoliť si tú správnu postupnosť vybavovania všetkých dôležitých vecí.

Zbierajte inšpiráciu

Začnite si hľadať fotky a ukážky, ako by podľa vás vaša svadba mala vyzerať, čo všetko sa vám páči a na akom mieste by sa mohla odohrávať.

Stanovte si rozpočet, následne termín a miesto svadobnej hostiny

Dôležité je, aby ste si stanovili výšku rozpočtu na vašu svadbu. Od toho sa bude odvíjať aj vaše plánovanie svadby a výber všetkých svadobných dodávateľov.

Teraz si zvoľte termín svadby, prípadne dve varianty a obvolajte svadobné sály, ktoré sa vám páčia, ako miesto práve na vašu svadobnú hostinu. Dôležité je zosúladiť voľný termín v svadobných sálach s vašim vybratým termínom. Ak sa vám to podarí, môžete prejsť ďalej.

Výber oddávajúceho a miesta svadobného obradu na svadbu

Tak isto ako správny výber miesta na svadobnú hostinu, je aj výber miesta na svadobný obrad veľmi dôležitý. Každý z vás je už v tomto štádiu plánovania svadby asi rozhodnutí, či chce svadbu v kostole, na radnici alebo obrad vonku.

Od toho závisí, či už výber kostola a kňaza, obradnej miestnosti s oddávajúcim alebo krásny park a zaistiť oddávajúceho, ktorý vycestuje.

Častokrát je tiež problém zosúladiť váš termín s voľným termínom u daného oddávajúceho z obce, v ktorej sa obrad koná alebo kňaza v danom kostole. Ak je obrad civilný, môže vás však zosobášiť akýkoľvek starosta aj z inej obce.

Vytvorte si zoznam hostí

Zostavte si zoznam všetkých hostí na svadbu, vyberte si svedkov, družičky a spravte si aj zoznam hostí, ktorí prídu až večer.

Výber svadobných dodávateľov

Tento bod je tiež veľmi dôležitý. Obzvlášť dôležitý člen zo svadobných dodávateľov je DJ, ten vedie celý chod svadby, stará sa o zábavu a častokrát aj o moderovanie svadby, preto veľmi záleží na tom, aby sa výber DJa nezanedbal.

Výber fotografa a kameramana tiež nemôžme brať na ľahkú váhu, veď práve oni vám zachytia z vášho dňa krásne momenty ako spomienku na celý život. Vybrať tých pravých práve pre vás, je určite najlepšie podľa hotových fotiek a videí ako ukážok, koho tvorba sa vám páči najviac.

Treba však myslieť aj na výber cukrárky, ktorá osladí chvíle na vašej svadbe vaším hosťom dobrými koláčikmi a neodolateľnou svadobnou tortou. Nezabudnite ani na pekárku slaného pečiva, to sa častokrát konzumuje viac ako to sladké.

Svadobné menu

Výber svadobného menu je najlepšie urobiť podľa seba, čo máte radi vy a hostia tak majú možnosť ochutnať, čo novomanželia obľubujú. Treba však myslieť na hostí s alergiami, diétami, či na vegetariánov alebo vegánov.

Svadobné šaty a svadobný oblek

Po množstve vybavovania prichádza na rad výber svadobných šiat. Mnoho neviest má jasnú predstavu a hľadá svoje vysnívané šaty v každom salóne a na druhej strane sú nevesty, ktoré hľadajú šaty, do ktorých sa zaľúbia na prvý pohľad.

Akokoľvek to bude, urobte si pekný deň so svojimi kamarátkami a dajte sa na hľadanie tých pravých svadobných šiat pre vás. Takisto aj ženích musí nájsť ten pravý oblek, v ktorom svojej láske povie svoje áno.

Nezabudnite na svadobné líčenie, svadobný účes, svadobné topánky a popolnočné šaty

Každá nevesta chce vo svoj svadobný deň vyzerať dokonale, a preto výber tej správnej kaderníčky a vizážistky nemôžete zanedbať, aby ste vyzerali presne podľa vašich predstáv.

Pri výbere tých pravých svadobných topánok nezabudnite na to,  že v nich pretancujete celú noc, tak myslite aj na vaše pohodlie. Dnes sú veľmi moderné a medzi nevestami obľúbené svadobné tenisky.

Svadobná výzdoba

Buď v sebe prebudíte kreatívneho ducha a všetko si zabezpečíte a vyzdobíte samé alebo to necháte na profesionálov a im poviete len svoje predstavy a požiadavky. Treba tiež myslieť aj na darčeky pre hostí, svadobnú knihu hostí a na tlačoviny (pozvánky, menovky, zasadací poriadok …).

Spolu s kvetinovou výzdobou do sály je potrebné vybrať aj svadobnú kyticu a pierko pre ženícha.

Výber obrúčok

S výberom obrúčok treba začať aspoň 2 mesiace pred svadbou, nakoľko výroba obrúčok na mieru práve pre vás trvá cca 1 mesiac, tak aby ste mali na výber obrúčok dostatok času.

Posielanie pozvánok

Teraz je čas na rozposlanie pozvánok. Každého hosťa požiadajte, aby vám svoju účasť potvrdil do určitého dátumu.

Svadba za rohom

Vytvorte si finálny zasadací poriadok aj s menovkami. Naplánujte si časový harmonogram svadby spolu s programom pre hostí. Nezabudnite na výber pesničiek na obrad a na prvý spoločný tanec.

Dôležité je aj stretnutie s Djom, s ktorým si prejdete celý priebeh svadby, poviete mu vaše požiadavky a prekonzultujte spolu vaše predstavy o playliste.

Svadobný deň

V tento deň si len užívajte jeden druhého a nezabudnuteľné chvíle s najbližšími, užite si to naplno, veď vás naplánovanie vášho veľkého dňa D stálo toľko úsilia.

Prajeme Vám veľa síl a šťastia pri plánovaní vašej svadby snov. Veríme, že sme Vám naším článkom pomohli.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.